Kovanie

Dôležitou prednosťou nami používaných kovaní, je vysoká  funkčnosť. Vďaka najnovším nápadom a pokročilým technológiám, vybrané typy okien môžu byť dodatočne vybavené radom pohodlných a praktických prvkov.

Štulp s kľučkouPrvok, ktorý umožňuje ľahké a pohodlné otváranie okien a balkónových dverí, a umožňuje tiež získať väčší priestor. Špeciálne kovania umožňuje využiť kľučku pre pasívne krídlo s pohyblivým stĺpikom.

Protiprievanová poistkaTento prvok umožňuje jednoduché blokovanie v akejkoľvek polohe balkónových dverí alebo okna. Vďaka brzde, ktorá je riadená kľučkou, krídlo stále zostáva nehybné aj pri vysokých poryvoch vetra.

Obmedzovač otvorenia TurnPlusTento doplnok je určený pre otváracie okná. Nastavenie kľučky umožňuje ľahké otvorenie a blokovanie okna v najlepšej pozícii. Poskytuje dostatočné vetranie, chráni pred nežiaducim zavretím.

Tlmič zatvárania SoftCloseMechanizmus, ktorý bráni zabuchnutiu odchýleného okna, čím sa zabezpečuje pokojné a jemné zatváranie krídla. Jeho montáž je veľmi jednoduchá. Môže byť inštalovaný zároveň v nových oknách, rovnako ako aj v oknách s kovaním Roto, inštalovaných už skôr.

Stupňované vyklápanieUmožňuje nastavenie krídla v jednej z mnohých pozícií sklopenia, a tým dovoľuje náležite regulovať prítok čerstvého vzduchu.