Celosklenné dvere

Posuvné celosklenené dvere dodajú nielen veľmi zaujímavý vzhľad, ale i ľahkosť a vzdušnosť danému interiéru. Veľmi nevšedne pôsobí kombinácia posuvných dverí a bočného celoskleneného svetlíku, pred ktorý sa dvere zasúvajú.

Dverné krídla pre posuvné celosklenené dvere sú vyrobené z kaleného skla o hrúbke 8 mm, 10 mm a 12 mm a sú zavesené na vozíkoch, ktoré sa posúvajú po nosnej koľajnici. Koľajnicu je možné uchytiť pod strop, pod preklad stavebného otvoru alebo na bočnú stranu múru, prípadne je možné použiť stavebné poúzdro s už zabudovanou koľajnicou. Vďaka použitiu kvalitného kovania je ich chod tichý a ľahký.

K prednostiam týchto systémov patrí oproti klasickým otočným dverám v prvom rade vzniknutá úspora miesta.Typy posuvných systémů na stěnu či boční světlík:
  1. posuvný systém RS 120
  2. posuvný systém AGILE 150
  3. posuvný systém BEYOND
  4. posuvný systém MANET

dvojkrídlové posuvné dvere na stenu (symetricky delené), stavebný otvor: 1510/2022, sklo: float číry 10 mm, pieskovanie atyp „ORLOJ“, kovanie: Dorma RS 120, synchro (matná strieborná) + KN 02 (sklo)dvojkrídlové posuvné dvere na stenu (symetricky delené), stavebný otvor: 2600/2430, sklo: planibel bronz 10 mm, dekor: S C06 N, kovanie: Agile 150 + madlo Arcos 750 mm (matná strieborná)