Podlahové vykúrovanie

Podlahové kúrenie pre rodinné domy Top heating®

Čo vás najčastejšie zaujíma na podlahovom kúrení?

 Aký systém teplovodného podlahového vykurovania odporúčate a prečo?

Odporúčame podlahové kúrenie značky Top heating, ktoré má v porovnaní s konkurenciou niekoľko výhod:

 • nízke obstarávacie náklady
 • špeciálne zrkadlové fólie
 • nízke prevádzkové náklady
 • bezporuchové kúrenie
 • ideálne pre rodiny s deťmi

Aké systémy teplovodného podlahového kúrenia inštalujete?

Systém Top heating ponúka 3 druhy podlahového kúrenia:


 • PROFI THERM 2000: systém s úsporou až 10 % oproti iným systémom podlahového kúrenia:
  3-vrstvová fólia, ktorá tvorí základ systému podlahového kúrenia Top heating. Zvyšuje až o 10 % prenos tepla z podlahy, zaisťuje rovnomernú povrchovú teplotu a skracuje rozkúrenie až o 20 %.


 • PROFI REFLEX 3000: systém s najnižšími prevádzkovými nákladmi:
  5-vrstvová fólia so vzduchovým vankúšom. Zaisťuje až 20 % zvýšenie prenosu tepla z podlahy, nahradzuje 4 cm izolácie a slúži tiež ako kroková izolácia.


PROFI DOSKA + PROFI REFLEX 3000: systém pre nízke výšky, inštalácia možná už od 6 cm

Komponenty systému teplovodného podlahového kúrenia Top heating?

Podlahové kúrenie Top heating® sa skladá z niekoľkých systémových komponentov, najdôležitejšie sú tieto:


 • Kompozitná 5-vrstvová rúrka Top heating® 16/2/95 na podlahové kúrenie: rúrka na podlahové kúrenie Top heating® má 100 % kyslíkovú bariéru, takže sa v nej nezachytávajú žiadne nečistoty, vydrží teplotu až 95 °C a tlak až 10 bar, jej životnosť je 100 rokov. • Revolučná stabilizačná príchytka U80 pre podlahové kúrenie: vyrobená z kvalitného materiálu – ABS špeciálnou technológiou. Konštrukcia príchytky, ktorú nemá žiadny iný systém, je jedinečná vďaka unikátnym desiatim spätným háčikom, ktoré dokonale stabilizujú potrubie na izolačnú dosku a zároveň sú schopné vytvoriť priestor na ideálny kontakt rúrky s vykurovacou doskou • Unikátne reflexné zrkadlové fólie PROFI THERM 2000 a PROFI REFLEX 3000


 • Rozdeľovacie stanice a dizajn skrine do interiéru pre podlahové kúrenie: vyrobená z kvalitnej mosadze OT58 pre napojenie 2 – 12 okruhov podlahového kúrenia, rozdeľovač je vybavený integrovaným termostatickým ventilom pre každý okruh samostatne vrátane ručnej hlavice pre možnosť ovládania okruhov podlahového kúrenia z jedného miesta. Ručnú hlavicu je možné nahradiť elektrotermickým servopohonom na reguláciu podlahového kúrenia..

Kombinované kúrenie Top heating®

 Čo vás najčastejšie zaujíma na kombinovanom kúrení?

 Je technicky možné kombinovať teplovodné podlahové kúrenie Top heating® a radiátory?

Áno, je to bežná prax. Najčastejšie sa podlahové kúrenie kladie v celom dome, v kúpeľniach a iných prevádzkových miestnostiach sa doplňuje vykurovacími telesami. Pretože je teplovodné podlahové kúrenie nízkoteplotným systémom, musia byť i vykurovacie telesá nízkoteplotnéAká je cena kombinovaného vykurovania Top heating®?

Cena kompletnej dodávky kombinovaného kúrenia „na kľúč“ je rovnaká, ako je to pri realizácii podlahového kúrenia v celom dome. Podlahové kúrenie Top heating ponúkame za cenu radiátorového vykurovania.

Aké komponenty pri realizácii kombinovaného kúrenia Top heating® používate?

Kombinované kúrenie Top heating má pripravenú širokú škálu vykurovacích telies s možnosťou zapojenia tak, aby ste si mohli vybrať vykurovacie telesá presne podľa vašich predstav. Využívame popredné európske i české značky.

Kde si môžem systém kombinovaného vykurovania Top heating® pozrieť?

Navštívte showroom (pozrite sekciu Kontakty) v ktorom sú pre vás pripravené ukážky rezov podlahou s podlahovým kúrením, používané vykurovacie rebríky a konvenčné telesá a tiež ukážky kotlov a tepelných čerpadiel. Ponúkame tiež možnosť prezrieť si našu prácu priamo na stavbe.Liate samonivelačné podlahy pre teplovodné podlahové kúrenie Top heating®

 Čo vás najčastejšie zaujíma na liatych podlahách pre podlahové kúrenie?

 Čo to vlastne liata podlaha je?

Liate podlahy sú tzv. samonivelačné podlahy, teda podlahy, ktoré sa sami zarovnávajú a nepotrebujú pri realizácii stierkovať. Liatym podlahám sa niekedy hovorí anhydritové podlahy, pretože základným materiálom na ich výrobu je Anhydrit, poterový materiál so spojivom na báze síranu vápenatého.

Aký poter je pre teplovodné podlahové kúrenie najvhodnejší?

Podlahové kúrenie môžete zalievať betónovým poterom s pridaním tzv. plastifikátora alebo anhydritovou liatou podlahou, ktorá je jednoznačne výhodnejšia. Liate podlahy dokážu absolútne obklopiť rúrku na podlahové kúrenie a preto lepšie akumulujú teplo, jednoducho sa realizujú a v neposlednom rade sú hneď do druhého dňa po realizácii schodné.

Akým spôsobom liate podlahy realizujete?

Povrchovou vrstvu podlahy před položením nejdříve vyčistíme a nečistoty odsajeme průmyslovým odsávačem. Poté naneseme předběžný nátěr pro lepidlo a vrchní nášlapnou vrstvu. Po provedení přípravy dochází k vylití anhydritové podlahy s maximální teplotou 50°C. Okrajové pásy musí být minimálně 8 mm tlusté s nalepenou fólií. Minimální překrytí trubek je 35 mm.Povrchovú vrstvu podlahy pred položením najskôr vyčistíme a nečistoty odsajeme priemyselným odsávačom. Potom nanesieme predbežný náter na lepidlo a vrchnú nášľapnú vrstvu. Po vykonaní prípravy dochádza k vyliatiu anhydritovej podlahy s maximálnou teplotou 50 °C. Okrajové pásy musia byť minimálne 8 mm hrubé s nalepenou fóliou. Minimálne prekrytie rúrok je 35 mm.

Po liatej podlahe je možné prechádzať po uplynutí 24 hodín po aplikácii a po troch dňoch je možné zaťažovať 25 % hodnoty izolačnej vrstvy. Pre zaistenie nerušeného procesu tuhnutia je potrebné dbať na to, aby boli zatvorené dvere a okná. V prvých dvoch dňoch je nutné zabrániť prievanu a priamemu slnečnému svitu, inak by dochádzalo pri tuhnutí k nežiaducemu pnutiu. Vnútorná teplota v budovách (teplota podláh) by nemala v chladných ročných obdobiach klesnúť pod 5 °C