Roleta Visio

1.Systém

Nemecký systém značky ALUKON, vonkajšia fasádová hliníková roleta pre montáž na stenu alebo do výklenku – zaručuje ochranu pred chladom, vlámaním, nepríjemným hlukom, nadmerným slnečným žiarením a zvedavými pohľadmi, pre novú výstavbu ako aj pre tú už postavenú.

2.Skrinka

Okrúhla skrinka s výškou 138 mm a 165 mm s revíznou klapkou pre servisné účely – zaručuje moderný vzhľad v spojení s fasádou stavby (foto č. 2).

3.Pancier

Pancier s vyplnením polyuretánovou penou, ktorý tvorí medzi roletou a oknom „vzduchový vankúš“, zaručuje dodatočnú úsporu energie, ale aj ochranu pred vetrom, hlukom a horúcim slnkom počas slnečných dní (efekt dvojitej steny). Vhodná konštrukcia panciera zaručuje jeho pohodlný a tichý chod počas navíjania/zvíjania, hliníková stavba a špeciálny lakovaný povlak garantuje jeho trvanlivosť a nemennosť farieb na dlhé roky.

4.Sieťky proti hmyzu

Možnosť montáže integrovanej sieťky proti hmyzu v každej z dostupných skriniek s brzdou spomaľujúcou navíjanie, zabezpečujúcou pred náhlym zvinutím sieťky – zaručuje skutočnú ochranu pred hmyzom počas otvoreného okna.

5.Ovládanie

Pohodlná obsluha vďaka rôznym systémom pohonu: ručný: popruh alebo kľučka; elektrický káblový: motor s tradičným vypínačom – zaručuje ľahké zdvíhanie a spúšťanie, aj veľmi ťažkých roliet; elektrický káblový: motor s individuálnym časovým programátorom - zaručuje automatické zdvíhanie a spúšťanie sa roliet v určitom čase alebo počas neprítomnosti v dome;rádiový: motor s integrovaným rádiovým prijímačom s unikátnou frekvenciou  868 MHz – umožňuje komfortnú a jednoduchú obsluhu pomocou pilota ako aj automatické zdvíhanie a spúšťanie sa roliet v určitom čase.

6.Druh zabudovania

Stavba a vlastnosti vonkajšej skrinky umožňujú montáž rolety na fasáde stavby nezávisle od okna, montáž môže byť vykonaná pri akejkoľvek etape výstavby ako v starej tak aj v novej výstavbe, adaptujúc roletu pre individuálne potreby (foto č. 1).

7.Parametre

Veľmi dobrý koeficient Uf do 0,69 W/m2K.

8.Záruka

Rolety biele a farebné: 3 roky.
Podmienky v súlade so záručným listom.

9.Farebné prevedenie

Štandard: biely. Farebné verzie: lakované podľa palety farieb.
Pancier rolety lakovaný v mnohých farbách RAL.

10.Unikátne vlastnosti

roleta montovaná pred okno – zväčšuje plochu skla a množstvo svetla, ktoré padá do vnútra interiéru; špeciálne vybraný a lakovaný hliník použitý ku konštrukcii roletovej skrinky– zaručuje vysokú stabilitu konštrukcie, aj pri veľkej šírke rolety a charakterizuje sa veľkou odolnosťou proti korózii a poveternostnými vplyvmi, zaručujúc nezmenený vzhľad po dlhé roky; patentované pántové spojenie skrinky (hornej časti z dolnou) – zaručuje vysokú tuhosť a odolnosť skrinky na rozťažnosť, predchádzajúc vypnutiu sa revíznej klapky (foto č. 3); jednoduchá montáž – vďaka umiestneniu rolety na okne alebo fasáde, nie sú potrebné žiadne dodatočné omietacie práce.